Jana Laanemets – kogemusnõustaja, kriisi- ja leinanõustaja Rakveres, Tartus ja Tallinnas

Kogemusnõustaja ja kogemusnõustajate koolitajana tegutsenud 2020. aastast. Olen enda südameasjaks võtnud vaimse tervise probleemidega inimeste ja nende lähedaste toetamise. Minu suur soov on, et igaüks saaks enda ja enda eluga hakkama.

Koolihariduse omandasin Laekvere Põhikoolis ja Avinurme Keskkoolis. Ülikoolis olen õppinud kahel korral – magistrikraadi eesti keele ja kirjanduse õpetaja erialal omandasin Tallinna Ülikoolis 1997. aastal. Aastatel 2014-2019 õppisin Tartu Ülikoolis õigusteadust – läbisin enamus bakalaureuseõppe aineid, kuid katkestasin õpingud vaimse tervise tõttu.

Viimase kolme aasta jooksul läbitud koolitused:

  • kogemusnõustaja baaskoolitus
  • psüühikahäiretega töötajate ja klientide mõistmine, kaasamine ja toetamine
  • traumeeritud inimese maailm ja toetamise võimalused
  • lahenduskeskne nõustamine
  • leinanõustamine ja tehnikad
  • kriis ja elu: toimetulek kriisiolukordadega
  •  CARe metoodika rakendaja väljaõpe

Minu töömeetodite hulka kuuluvad lisaks isiklikule taastumiskogemusele ka lahenduskeskne nõustamine ning kriisi- ja leinanõustamine.

Kogemusnõustamise valdkonnad: läbipõlemine, depressioon, ärevushäire

Jana Laanemets
Karmen Korjus

Karmen Korjus – kogemusnõustaja Rakveres

Minu kogemusnõustaja teekond algas 2022. aastal, kuid selleni jõudmise teed olen rajanud juba 15 aastat. Olen alati tundnud suurt huvi inimsuhete vastu ning sügavama uurimiseni jõudsin 20ndate eluaastate alguses, kui sain emaks. Uude eluetappi sisenemine ei toonud kaasa ainult värsket emarolli vaid ka tundmuse, et minus on suur segadus, mis takistas mul õnnelik olemist. Lisaks sünnitusjärgsele depressioonile hakkas minus aina rohkem pead tõstma minevikulugu, mis ei lasknud end enam alla suruda. Kõigest sellest olen tegelenud eneseabiga ning leidnud enda seest aina uusi küsimusi ja vastuseid, mis on mul aidanud taastuda.

Olen lõpetanud Tamsalu Gümnaasiumi, proovinud õppida ülikoolis sotsioloogiat, kuid see jäi pooleli nii minu emaks saamise kui ka arusaama tõttu, et see pole päris mulle. Küll aga on mu nina olnud lapsest saati raamatutes ja viimasel elukümnendil just nendes raamatutes, mis harivad mind vaimse tervise valdkonnas ning annavad juurde teadmisi, et toetada iseenda teekonda ja olla parem kogemusnõustaja.

Usun südamest, et iga inimene on väärt parimat elu, kuid vahest tuleb parimaks eluks muuta vana ja olevikus iseenda eest vastutus võtta. Tean, et muutused võivad alguses hirmutavad tunduda, kuid tean ka seda, et enda negatiivsete uskumuste ja mittetoimivate käitumismustrite muutmine loob tugeva vundamendi, et elada rahuldust pakkuvat elu.

Kogemusnõustamise valdkonnad: kaassõltuvus, sõltuvus, depressioon, madal enesehinnang.

 

Liine Toming – psühholoog Rakveres

Olen õppinud Tallinna Ülikoolis psühholoogiat bakalaureuseõppes ja magistriõppes nõustamispsühholoogia erialal, mille lõpetasin 2020.aastal. Huvi psühholoogia vastu tekkis juba põhikoolis, mil ma hakkasin läbima erinevaid tervise ja sõltuvuse alaseid koolitusi. Aastate jooksul olen läbinud mitmeid olulisi täiendkoolitusi, näiteks kognitiiv-käitumisteraapia ja motiveeriva intervjueerimise algkoolitus ning lahenduskeskse lühiteraapia koolitus. Pean enda töös oluliseks usaldusliku koostöösuhte loomist, kliendi aktsepteerimist ja kaasatust, et olla toeks keerulisel ajahetkel. Töös tegelen individuaalse nõustamisega, kaasates vajadusel ka lähedasi.

 

Liine Tooming

Katrin Kivi – kogemusnõustaja Rakveres

Olen valdava osa oma elust töötanud turunduse ja meedia valdkonnas. 2020. aasta sügisel kogesin läbipõlemist, millest taastumine võttis kaua aega.

Ma polnud nõus olema ohver ja otsustasin pöörata läbipõlemise oma tugevuseks – läksin õppima kogemusnõustajaks ja 2022. aasta algusest alates olengi saanud olla toeks teistele, kes midagi sarnast kogevad.

2022. aasta sügisel asusin õppima Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor personalijuhtimise erialale. Mind huvitab, kuidas ennast juhtida nii, et jääda terveks ja rakendada enda potentsiaali. Lisaks huvitab mind ka see, kuidas juhtida organisatsioone nii, et inimesed saaksid toimetada elutervetes töökeskkondades.

Minu suurimad õppetunnid elus on olnud enese eest hoolitsema õppimine, piiride kehtestamine, oma soovide ja vajaduste eest seismine, enese väärtustamine ja endasse uskumine. Olen harjutanud aus olemist, otsinud enesest julgust, kasvatanud distsipliini, muutnud harjumusi, taltsutanud ihasid. See on olnud pikk ja raske tee, kuid töö eelnevalt nimetatud väärtustega on aidanud mul taastuda.

Õnneks tõi elu mu teele ka abilisi ja toetajaid ja nüüd olen valmis teistele toeks olema.

Kogemusnõustamise valdkonnad: läbipõlemine, karjääripööre, depressioon.

 

Pille Lestmann – kogemusnõustaja Rakveres

Kogemusnõustajana on Pille inimene, kes vaatab maailma läbi teise inimese silmade, kuuleb maailma läbi teise inimese kõrvade ja tunnetab maailma läbi teise inimese südame ja hinge.

Kogemusnõustamise valdkonnad: töövõime vähenemine, pikaajaline töötus, tööstress, tööalane läbipõlemine, depressioon, ärevushäire, keerulised peresuhted, vaimne ja füüsiline perevägivald, noorte suitsiid-, sõltuvus-, söömishäired, lähedase inimese ATH-ga toimetulek, üksikvanemana toimetulek nii füüsiliselt, vaimselt kui ka materiaalselt.

Moto: “Sinu kogemused ja läbielatu on sinu väärtusus”

 

Riina Rae – kogemusnõustaja Rakveres ja Tartus

Olen nelja lapse ema ja tänu neile olen ma täna just selline nagu ma olen. Emaks olemine on mulle elus rohkem õpetanud kui mistahes kool.

Kogemusnõustajate koolituse läbisin 2022. aastal ja alates sellest olen saanud toeks olla autismispektrihäirega noortele ja nende vanematele.
Lisaks olen läbinud tegevusjuhendaja sissejuhatava e-koolituse ja õppinud leinanõustamist.

Igapäevaselt töötan kaubanduses keskastmejuhina ning mul on meeskonnatöös kogemusi ligi kümme aastat. Varasemalt olen olnud ka tugiisik erivajadusega lapsele. Olen valmis Sind kuulama ja toetama.
Koos on kergem.
Kogemusnõustamise valdkonnad: autismispektrihäire ja epilepsia diagnoosiga laps peres.

 

Kristi Leppik – kogemusnõustaja Tallinnas

Olen õppinud Kunstiakadeemias teatrikunsti eriala, omandanud magistrikraadi ja üle viieteistkümne aasta aktiivselt teatrikunstnikuna leiba teeninud: tunde andnud, erinevates projektides osalenud ja isiklikke projekte ellu viinud. Tegutsen sellel maastikul ka praegu.

Mu isiklikud otsingud ja kogemused on mind kandnud lisaks teatrile ka vaimse tervise radadele. Sellest on saanud mu teine kutsumus ja ma püüan neid valdkondi omavahel ühendada – kasutades loovust ja loomise kogemust teraapias ja nõustamises.

Olen läbinud kogemusnõustaja koolituse ja mitmeid teisi erinevaid koolitusi psühholoogia valdkonnas: algkursus jungiaanlik psühhoanalüüs, psühholoogia alused ja psüühikahäirete baaskoolitus ning Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia Erakooli, mis andis hindamatu praktilise pagasi eneseanalüüsi mõttes. Töötan erinevates rehabilitatsiooni meeskondades ja tegevusjuhendajana vaimse hoolekande süsteemis.

Ma usun ja tean oma kogemusest, et tasakaal on kõige tähtsam. Tasakaal siseelu ja välise keskonna, seotud olemise ja vabaduse, andmise ja saamise, mineviku traumade ja tulevikuunistuste vahel. Tahan seda iseendas säilitada ja aidata seda teistelgi otsida, leida ja loovalt hoida.

Kogemisnõustamise valdkonnad: bipolaarne meeleoluhäire, kiindumushäire täiskasvanul, elukaarekriisid. Koduleht: koge.org

Katrin Pagar

Katrin Pagar – kogemusnõustaja Rakveres

Lõpetasin kogemusnõustajate baaskoolituse 2022 jaanuaris. Lisaks olen läbinunud koolitused: psüühikahäiretega inimeste mõistmine, kaasamine ja toetamine; kaotuste ja elumuutustega kohanemise toetamine ning töö viha ja süüga. Hetkel on pooleli toitumisnõustaja õpingud.

Olen viimased 10 aastal seadnud oma põhifookuse vaimsele tervisele. Algselt enda vaimse tervise parendamisele ja hiljem juba teiste sarnasel teekonnal olevate inimeste abistamisele.

Alles kogemusnõustajaks õppides sain aru, milline väärtus on rääkida inimestega, kes mõistavad, mida läbi elad, sest nad on ise sarnases olukorras või sarnaste mõtetega olnud. Kuuldud, mõistetud ja aktsepteeritud olemine on väärtused, mida soovin kogemusnõustamisel pakkuda.
Kogemusnõustamise valdkonnad: depressioon, sünnitusjärgne depressioon, ärevus ja lein.

 

Kadi Annuk – kogemusnõustaja, koolitaja ja superviisor Tartus

Olen superviisori ja coach´ina tegutsenud alates 2018. aastast; õppinud olen International Supervising andCoaching Institute´s ANSE ja ESCÜ kvaliteedistandardile vastavas valdkonnaülese superviisori ja coachi väljaõppes.

Minu tööriistakasti superviisorina kuuluvad süsteemiteoorial ja lahenduskesksel lähenemisel põhinevad meetodid. Lähtun arusaamast, et superviseeritav on kõige suurem ekspert oma elu ja tegevuse alal, superviisor loob ruumi ja pakub vahendid, mille kaudu sisemine tarkus saaks avalduda.

Koolihariduse omandasin Rahingel ja Tartus, ning Tartu Ülikoolis. Bakalaureuseõppe läbisin eripedagoogika, magistriõppe sotsiaaltöö ja doktoriõppe sotsioloogia valdkonnas. Töötanud olen kriminaalhooldusametniku, haigla sotsiaaltöötaja, ülikooli õppejõu, ministeeriumi ametniku ning kooli sotsiaalpedagoogina.

Alates 2015. aastast olen ema neljale sünniperest eraldatud lapsele. Lisaks olen tegev Eesti Akadeemiliste Naiste Ühingus, Tartu Hansa Rotary klubis, Tartu Pereliidus, Eesti Kogemusnõustajate Kojas, Eesti Superviisorite ja Coachide Ühingus (ESCÜ) ning juhatuse liikmena kasuperede esindusorganisatsioonis MTÜ Oma Pere.

Olen abielus, lisaks perekodu lastele olen emaks ühele täisealisele pojale, kes tegutseb juristina ärivaldkonnas

Urme Puntso

Urme Puntso – kogemusnõustaja Raplas, Rakveres ja Tallinnas

Kogemusnõustamise töö on äge, inimesed on toredad isegi siis, kui nende elu on sassis ja väljapääsu ei paista kusagilt. Meis kõigis leidub tarkust oma elu muuta ja kui mina saan sellel teel olla kaaslaseks ja toetajaks, siis olen ma rõõmus ja tänulik. Ma naudin inimestega töötamist ning nõustamine on minu jaoks vastastikuse õppimise protsess – õpin igalt inimeselt midagi – alati!

Olen läbinud koolitused: kogemusnõustaja baaskoolitus, praktiline sõltuvusnõustamine, neurolingvistiline programmeerimine. Kogemusnõustamise valdkonnad: uimasti- ja alkoholisõltuvus, kaassõltuvus, täiskasvanute ATH

https://muirgel.ee/

Maris Sommerfeld – õde ja sotsiaaltöötaja Rakveres

Olen põline Rakvere elanik, peale keskkooli asusin õppima Tartu Meditsiinikooli õe erialale ning peale lõpetamist töötasin erinevates meditsiiniasutustes (haiglas, eriarstide kabinettides ja perearstipraksistes). 2014. aastal lõpetasin Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli sotsiaaltöö erialal. Olen töötanud Tapa vallas lastekaitsespetsialistina, Rakvere Lille Koolis (raske- ja sügava liitpuudega õpilaste kool), Maarjamaa Hariduskolleegiumis (endine Tapa Erikool) sotsiaalpedagoogina. Lisaks olen tegelenud koolitervishoiuga, osalenud kahe rehabilitatsioonimeeskonna töös ning Lääne-Viru Maavalitsuses tehniliste abivahendite komisjonis. Hetkel töötan pereõena.

Oma töös olen palju kokku puutunud erinevate tervise- ja sotsiaalprobleemidega – need kaks valdkonda on väga tihedalt üksteisega seotud. Pean oluliseks kliendikeskset ja konfidentsiaalset lähenemist, koostööd meeskonna ning tugivõrgustiku vahel. Viimaste mõistev ja individuaalne lähenemine ning suhtumine igasse klienti, edendab tervist ning parendab elukvaliteeti!

Reelika Alert -eripedagoog Rakveres

Mulle meeldivad ausad, siirad, sõbralikud, mõistvad ja sallivad inimesed. Oma igapäevaelu elades püüan ka ise neid omadusi endas hoida. Ilmselt just seetõttu asusin ma ühel hetkel Tartu Ülikoolis eripedagoogikat õppima. Seal nägin ma, et just lihtsad ja väikesed asjad on suure mõjuga ja muudavad paljut.

Mõnes mõttes suurim tarkus, mis ma oma õpingutelt üles korjasin on see, et isegi kui sa ei mõista teise inimese eripära, siis jäta ruumi teadmisele, et nii lihtsalt on, temas on midagi teistmoodi, sest tegelikult ju meis kõigis on. Ja sellest piisab – alati ei peagi lõpuni kõike mõistma, kõigest aru saama ja nõustuma. Oluline on jätta teisele inimesele ruum olemaks tema ise.

Praegu, kasvatades pisitütart, tõden ma, kuivõrd tänulik olen ma oma õpingutele ning kuidas eripedagoogilised teadmised kuluksid marjaks ära ka teistele lapsevanematele.

Svetlana Rodbaver – kogemusnõustaja Tartus

Mul on oma isiklikud kogemused ja läbi nende kogemuste olen saanud tugevamaks ja targemaks. Läbitud koolitee ja praktika on andnud mulle uusi oskusi, teadmisi, tahtmist kuulata ja aidata inimesi oma kogemuste pinnalt.

Olen valmis Sind aitama ja toetama, kui oled kaotanud oma elus emotsionaalse tasakaalu – kuhjunud mured, millele lahendust ei leia, keerulised peresuhted, lapse kaotus, depressioon, läbipõlemine, väärkohtlemine või füüsilise tasakaalu, oled haigestunud ja pead sellega leppima.

Sa ei pea kartma mind usaldada, sest kogemusnõustaja eetika nõuab, et kogu jagatud info jääb konfidentsiaalseks. Suhelda võime nii eesti kui ka vene keeles.

Silvia Pütsep – psühholoog Tartus

Olen töötanud rehabilitatsiooni meeskonna psühholoogina aastast 2015 ja aastast 2020 lisaks ka kogemusnõustajana-reumahaiguste alal. 2022 aastal lõpetasin Tallinna Ülikoolis visuaalkunstiteraapia kursuse ja 2023 aasta sügisest alustasin õppimist Tallinna Ülikooli Kunstiteraapia magistriõppes, seega oma psühholoogi kui ka kogemusnõustaja töös peale Care metoodika kasutan ka kustiteraapia elemente. Vajadus ennast pidevalt täiendada aitab olla mul ka pädevam oma töös psühholoogina , kogemusnõustajana kui ka koolitajana.

Olen olnud üle kolmekümne aasta ettevõtja, seega mõistan kliente kui tööandja ja kui ka töötaja.

Ennast vormis hoidmiseks nii vaimselt kui ka füüsiliselt aitab mind aiandus, lugemine, maalimine , ujumine reisimine ja positiivne ellusuhtumine.Olen ema ja ka vanaema.

Hannely Mikker – logopeed ja eripedagoog Rakveres

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli 2007. a eripedagoogi ja logopeedina. Kuna pean vajalikuks pidevat enesearendamist, siis olen läbinud mitmeid erialased koolitusi.

Olen aastaid töötanud koolis logopeedina. Töökogemust oman ka eelkooliealiste lastega (sh arendusrühma logopeedina) ning rehabilitatsioonimeeskonnas.

Oma töös pean oluliseks saavutada abivajajaga usaldusväärne kontakt ning teraapia läbiviimisel seada ühised eesmärgid. Teraapia tulemuslikkuse tagamiseks on oluline abivajaja lähedaste kaasamine.