Koolitused ja tugigrupid

Korraldame tugigruppe ja koolitusi üle Eesti.  Toetame kogemusnõustajaid ning teisi haridus- ja sotsiaalvaldkonna spetsialiste kovisiooni ja supervisiooniga.  Küsi lisainfot Jana Laanemets keer@keerkoolitus.ee

Taastumisgrupp „Elavad emotsioonid“

Taastumisgrupp põhineb emotsioonidega toimetuleku programmil, mis  on loodud just vaimse tervise probleemidega inimeste jaoks.

Isikliku kogemuslooga tegelemine aitab mõista oma kogemusi ja julgustab võtma vastutust oma vaimse tervise taastumise eest.

Programmi käigus õpivad osalejad oma emotsioone paremini mõistma ja ennast paremini juhtima ning töötavad oma taastumislooga.

Grupi suurus on 6-12 inimest. Kohtumiste kestvus on planeeritud 2-3 tundi.
Kohtumised toimuvad üks kord nädalas või  kaks korda kuus üle nädala – kokku 8 kohtumist.
Suletud grupp – osalejad alustavad kõik koos ja läbivad kogu programmi.

Taastumisprogramm vaimse tervise probleemidega inimestele ja nende lähedastele

Toimub grupitöö vormis, kus tutvustatakse vaimse tervise teemasid ja arutatakse rühmas nendel teemadel.

Teemad: meeleolu- ja psüühikahäirete põhjused, valdavad emotsioonid ja nende juhtimise tehnikad, eesmärgid ja muutumine, uskumised ja hoiakud, automaatmõtete vaidlustamine, probleemide lahendamise tehnikad, lõõgastumine, sotsiaalsed suhted, enesekehtestamise oskused jne.

Tegemist on 9-kuulise programmiga (septembrist kuni maini või jaanuarist kuni detsembrini – suvel paus). Kohtumised toimuvad kaks korda kuus üle nädala – kokku 18 kohtumist.

Grupi suurus on 10-15 inimest.
Avatud grupp – osalejad võivad liituda kogu hooaja jooksul.

Tervise- ja kaaluklubi  

Toetavas ja turvalises grupis juhendab toitumisnõustaja, kuidas teadlikult pöörata rohkem tähelepanu tervist toetavatele eluviisidele, tutvustab tasakaalustatud ja tervisliku toitumise põhimõtteid ning aitab osalejatel leida motivatsioon neid igapäevaselt elus rakendada.

Tervise- ja kaaluklubiga on oodatud liituma kõik kellele teeb muret liigne kehakaal, väsimus, stress, seletamatu magusaisu ning teised terviseprobleemid või soovivad rohkem teada saada tervist toetavast toitumisest.

Treening füüsilise vormi tugevdamiseks ja hoidmiseks.  (u 1 tund, koos soojendus ja lõpus venitusharjutustega). Treeningus tehakse koos keha tugevdavaid ja vastupidavust tõstvaid harjutusi, mis toetavad samas ka liigeste liikuvust ja paindlikkust.  Regulaarne liigutamine tagab parema enesetunde, annab juurde rohkem energiat, lisaks hea vormi ja rõõmsa meele! Lisaks füüsilisele poolele aitab kaasa ka vaimse tervise heaolu ja tasakaalu hoidmisele.

Tervise ja kaaluklubi

Sõltuvusprogramm

Programmis õpitakse ära tundma sõltuvusainete tarvitamise riskiga seotud olukordi, neid vältima ja reageerima neile olukordadele muud moodi. Osaleja oskab ennetada täielikku tagasilangust, tal on arusaam sõltuvusainete negatiivsetest külgedest, oma sõltuvuskäitumise mustrist ja funktsioonist.

Programm eesmärk on aidata alkoholi- või uimastisõltuvust kaardistada ja kontrolli alla saada ning programmi käigus motiveeritakse inimesi muutusi tekitama.

Grupi suurus on  6-12 inimest. Kohtumiste kestvus on planeeritud 2-3 tundi.
Kohtumised toimuvad kaks korda kuus üle nädala – kokku 8 kohtumist.
Suletud grupp – osalejad alustavad kõik koos ja läbivad kogu programmi.

Grupisupervisioon kogemusnõustajatele

Supervisioon on teiste inimestega töötavatele professionaalidele suurepärane enesesõbralikkuse ja enesehoiu tööriist, stressi ja läbipõlemise ennetamise võimalus, enda väärtustamise toetaja.

Grupisupervisioon võimaldab dialoogi kogemusnõustajate vahel, aitab ühiselt leida lahendusi keerulistele kliendijuhtumitele, suurendab teadlikkust endast ja enda mõjust teistele.

Praktika juhendamine kogemusnõustajatele

Kogemusnõustaja koolituskava kohaselt on kogemusnõustaja koolituse raames kohustus teha  30 tundi praktikat teenuseosutaja juhendamisel. Pakume kogemusnõustajaks õppijatele praktikakohta ja juhendamist.

Veebipõhine nõustamine kogemusnõustajatele

Veebis suhtlemine on meie igapäevase elu osa ja ühe rohkem abivajajaid eelistavad abi saamise võimalusena kasutada veebipõhist nõustamist. Eriti oluline on see võimalus just kogemusnõustamise puhul, sest sobiva kogemusteemaga nõustaja ja abivajaja võivad elada üksteisest kaugel.
Pakume kogemusnõustajatele individuaalset konsultatsiooni veebipõhise nõustamise läbiviimiseks ja korraldame koolitusi, et anda kogemusnõustajatele algteadmised veebipõhisest nõustamisest ja täiendada nõustamisoskuseid.